Якщо водопостачання приватного будинку з колодязя буде повністю автоматизовано, то не треба буде бігати щоразу за водою з відрами. Для цього знадобиться використання спеціального обладнання. Основним видом такої апаратури є колодязний насос. Його пристрій має ряд конструкційних особливостей, наприклад, наявність вимикача поплавця і сітчастого фільтра на вході. Також будь-який електричний пристрій повинен бути надійно захищений від потрапляння всередину вологи.

На практиці зазвичай застосовуються два типи насосів:

  • з встановленими гратами на всмоктуванні. Зазвичай проводиться їхній підвісний монтаж, що є найкращим рішенням для замуленого дна.
  • з опорою, що може бути закріплена на дні закритого резервуару.

Таким чином, процес може бути розбитий на низку невеликих стадій. Більшість їх можуть бути виконані самостійно. Залучення професіонала знадобиться лише для вибору місця розташування колодязя та проведення електротехнічних робіт.

Озброївшись необхідними інструментами та матеріалами, а також почитавши рекомендації та поради досвідчених людей на цю тему, можна обладнати повноцінне водопостачання будинку. Наявність постійної подачі води дає можливість розвивати інфраструктуру будівлі

  • Насоси. Слід враховувати, що вибір насоса залежить від глибини колодязя та об’єму води, що поставляється. Добре себе зарекомендував глибинний занурювальний елемент.
  • Реле тиску. Цей пристрій призначений для відключення насоса після досягнення певного тиску в системі. Вимкнення здійснюється автоматично, згідно з заданими параметрами.
  • Зворотній клапан. Цей прилад потрібен для збереження потрібного рівня тиску в насосі та запобігання відтоку води назад у колодязь.
  • Комплект труб.
  • Кріплення та кутки.

Процесс организации водоснабжения дома из колодца осуществляется в несколько этапов

Необхідно вирити траншею від колодязя до приміщення. Глибина залежить від промерзання ґрунту в даному регіоні, але має бути не менше 1,0 метра. В основі колодязя потрібно зробити отвір. Можна виконати цю роботу кувалдою, а потім залити отвір розчином.

Далі необхідно опустити в колодязь гнучкий шланг (або трубу), попередньо прикручений до насоса разом із зворотним клапаном. Глибина повинна бути рівною звичайній глибині забору води (залежно від місцевості).

У траншеї прокладається пластикова труба, а поруч із нею кабель для насоса. Як правило, довжина кабелю становить приблизно 40 метрів. У разі, коли базової довжини кабелю не вистачає, можна додати відсутні сантиметри шляхом «нарощування». Виконується дана процедура лише за наявності мінімальних знань у галузі електропостачання. Для роботи з кабелем водяного насоса слід приділити особливу увагу безпеці.

Після прокладання труби та кабелю можна приступати до з’єднання. Метод з’єднання труб залежить від їх типу та матеріалу виготовлення. Металеві вироби з’єднуються за допомогою зварювання, а для пластикових труб існує кілька методів з’єднання. Який би метод не було обрано, головне, щоб він забезпечував герметичність. Пластикові деталі мають перевагу над металевими в тому, що при замерзанні води вони не дають тріщин.

Далі потрібно завести труби до приміщення. Для цього потрібно підкопати фундамент і зробити отвір у підлозі (краще вибрати місце, де це буде менш помітно).

Після підведення системи необхідно приєднати до неї реле. Обов’язково потрібно перевірити налаштування апарата, не довіряючи сліпо заводським параметрам. Також до реле необхідно підключити насосний кабель. На поверхні кришки реле вказаний спосіб приєднання цих елементів.

Наступним кроком буде підключення кабелю насоса до мережі. Рекомендується з цією метою заздалегідь встановити окремий автомат і розетку.

На реле тиску необхідно встановити кран, який є перехідником для труб, розведених по всьому будинку.

Після того, як труба від колодязя була проведена в будинок, потрібно зробити внутрішнє розведення виробів, що доставляють воду у потрібне місце. Для ефективного виконання цього завдання слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  • у нижній точці системи необхідно встановити виведення води з краном. Це необхідно для зливу під час ремонтних або профілактичних робіт.
  • унітаз краще не приєднувати пластиковою трубою. Перепади тиску, що трапляються іноді, можуть спровокувати зрив труби;
  • ці ж перепади можуть пошкодити стики елементів протягом всієї системи. Тому слід уважно поставитися до з’єднання труб між собою;

Існує ще один спосіб організувати водопровід із колодязя – із застосуванням насосної станції. На відміну від занурювального насоса такий агрегат має обмежену глибину занурення до 9 метрів. Підняти воду з більш глибокого рівня насосу не під силу. Такі системи бувають двох видів:

1. Насосна станція із гідроакумулятором. Такий механізм оснащений поверхневим насосом та баком. Подібна станція передбачає закачування води в бак, доки не утвориться потрібний тиск. При відкритті клапана вода ллється із крана. Завдання поверхневого насоса в даній конструкції – включатись, коли певну кількість води з бака буде витрачено. Плюс такого типу насоса в тому, що в баку завжди є певна кількість рідини, яка може бути витрачена в період вимкнення електроенергії або неполадок з апаратом.

Серед негативних якостей такого насоса слід зазначити можливі перепади тиску у системі. Тривала одноразова подача води супроводжується великою кількістю включень та відключень самого пристрою.

2. Автоматичний насос має такий же принцип дії, як і поверхневий. Відмінність лише в тому, що вона не накопичує воду в резервуарі. Відкриття крана стимулює запуск насоса, а закриття відключення. Автоматичний агрегат має спеціальний захист від сухого ходу та оснащений системою фільтрації. Як правило, такі вироби розраховані на досить часті увімкнення та відключення водопостачання і, на відміну від поверхневого, не має проблем з перепадом тиску. Такий насос відносно невеликих розмірів.

Для встановлення насосної станції потрібні такі пристрої:

  • водяний фільтр (для захисту корпусу насоса чи бака від засмічення);
  • реле захисту від холостого ходу (для запобігання насосу від перегріву у разі падіння рівня води у колодязі);
  • зворотний клапан (не допускає зворотний відтік води);
  • реле тиску (дозволяє стежити за рівнем тиску в системі);
  • блок автоматики (для поміщення в нього реле);
  • стабілізатор напруги (для захисту електричних елементів насоса у разі перепадів напруги в електричній мережі).

Перед установкою насоса слід визначити місце розташування, а також відстані від цього місця до джерела води. Також важливий параметр – глибина занурення.

Як правило, насосні станції розміщують усередині будинку або підсобного приміщення, якщо це дозволяє відстань до джерела води. У разі від’єднання будинку від колодязя насос можна встановити в безпосередній близькості до джерела води. Для цього потрібно вирити поглиблення та ретельно зміцнити його та захистити пристрій від вологи та впливу температур навколишнього середовища.

Кожен із способів організації водопостачання з колодязя гарний за своєму, і може бути застосований з урахуванням усіх плюсів та мінусів. Головне, що вони дають можливість мати санвузол, душ чи рукомийник за умов відсутності централізованого водопостачання. Такі системи дуже поширені в умовах дачі, приміських ділянок чи селах.

У тому випадку, коли планується експлуатація колодязя протягом усього року, а не тільки влітку, в процесі його монтажу необхідно дотримуватися деяких рекомендацій:

  • потрібно ретельно вибирати якісний насос, який матиме потрібну потужність;
  • необхідно відповідально поставитися до теплоізоляції колодязя;
  • по можливості виділити тепле приміщення, в якому буде встановлено гідроакумулятор та насосну станцію.

Водопостачання з колодязя потребує ретельної організації теплоізоляції трубопроводу. Для цього є кілька ефективних рішень:

  • застосувати у процесі теплоізоляції труб якісний утеплювальний матеріал;
  • використовувати спеціальний гріючий кабель;
  • закопати систему трубопроводу нижче рівня промерзання ґрунту.

Однак виконати останній варіант досить складно, особливо якщо відстань від житла до колодязя досить велика. Тому найоптимальнішим варіантом стане поєднання всіх способів та застосування такого комбінованого рішення.

top